دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 15:36

آیا تبلیغات در تلگرام تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

تلگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی کنونی کاربران ایرانی است. به عنوان یک کاربر تلگرام، حتما بارها با تبلیغات تلگرامی روبرو شده اید. از کانال ها و گروه هایی که ناخواسته عضوتان می کنند، تا آنهایی که خودتان عضو شده اید و هر از چندی میان پست ها تبلیغات را می بینید. شاید خودتان هم وسوسه شده اید تا تبلیغاتتان را در این کانال ها منتشر کنید. اما آیا این تبلیغات بر روی سئو سایت شما موثر است؟
آیا تبلیغات تلگرامی روی سئو سایت شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت؟

جواب اولیه نه ای هست که یک اما دارد. از آنجا که در تلگرام شما هیچ گاه لینکی دریافت نمی کند که گوگل آنرا در نتایج خود نشان دهد تاثیر مستقیمی در سئو سایت شما نخواهد داشت. اما این پایان کار نیست. تلگرام نرم افزاری است که کاربران زیادی دارد و نمی توان از این فرصت گذشت. حالا برویم سراغ آن "اما"!

این اما ورق را برای شما بر می گرداند. اول از همه به پاسخ به این سوال که آیا دوست دارید وقتی تلگرامتان را باز می کنید، ده ها پیام ناشناس به پیام هایتان افزوده شوند و شما را از پیام هایی که می خواستید ببینید دور کنند؟ من اولین کاری که می کنم، پاک کردن و بلاک کردن تمامی آنها است. احتمالا شما هم کاری مشابه می کنید. هیچ کس مزاحم را دوست ندارد!

پیامی که مزاحم شما شود، هیچ گاه خوشایند نخواهد بود. اکثریت افراد آنها را نگاه نمی کنند و باز شدن پیام همیشه به معنی موفقیت برای شما نخواهد بود. بسیاری از این بازدید ها برای بلاک کردن بودند و افراد اعتنایی به پیام شما نداشته اند.

شما به راحتی می توانید کانالی درست کنید و لینک آن کانال را در اختیار افراد بگذارید. می توانید از کانال ها و گروه های پر بازدید بخواهید تبلیغات شما را به نمایش بگذارند و هزینه را آنجا صرف کنید.

در صورتی که پیام تبلیغی شما دیده شود و بر روی لینک شما کلیک شود، شما یک بازدید مستقیم بیشتر برای سایتتان خواهد داشت. این بازدید مستقیم، همان "اما" هست. بازدید مستقیم با آی پی های مختلف بسیار بر روی سئو سایت شما موثر خواهد بود. اما برای بدست آوردن این تاثیر باید دانست که راه یکی است: مزاحم دیگران نشویم.

نکته ی آخر هم کوتاه بودن محتوای تبلیغی است. احتمالا شما هم پیام های طولانی که برایتان ارسال می شود را دیده اید. محتوایی که طولانی تر از سه و چهار خط می شوند را بیشتر افراد نمی خوانند. اگر کسی نخواند، کلیک نمی کند، و اگر کسی کلیک نکند تاثیری بر سئو سایت شما نخواهد گذاشت. تاثیر مثبت بر سئو سایت تنها توسط باز کردن لینک شما بدست خواهد آمد. پس کوتاه، مفید و جذاب ارسال کنید و سئو سایت خودتان را بهبود ببخشید.

منبع : سایت آگرین

خواندن 2050 دفعه