پنج شنبه, 02 شهریور 1396 ساعت 08:51

ایندکس کردن سریع مطالب سایت

در این مقاله نکاتی ارائه شده است که با به کارگیری آن ها گوگل وب سایت شما را راحت تر ایندکس نماید و رتبه بندی می کند.

به گوگل کمک کنید که بتواند صفحات شما را بیابد
بهتر است تمامی صفحات وب سایت شما از طریق یک لینک موجود در یک صفحه دیگر از وب سایت شما که گوگل آن را پیدا کرده است، قابل دستیابی باشند. پس از صفحات ایندکس گذاری شده وب سایت خود به صفحات دیگر وب سایت لینک بدهید.
یک فایل Sitemap ایجاد کنید که در آن لینک هایی به صفحات مهم وب سایت شما وجود داشته باشد. یک صفحه Site Map یا Site Index ایجاد کنید که برای انسان ها قابل خواندن باشد و در آن یک لیست از لینک هایی که به صفحات مهم وب سایت شما اشاره می کنند ایجاد کنید.

تعداد لینک ها در یک صفحه نباید زیاد باشد
سرور وب شما باید به خوبی از سرآیند If-modified-since پشتیبانی کند، چرا که این ویژگی سرور وب شما را هدایت می کند تا به گوگل بگوید که آیا محتوای قبلی شما از زمان قبلی که توسط گوگل کراول شده است، بروز رسانی شده است یا خیر.
برای مدیریت کراولینگ ربات های گوگل در وب سایت خود ، در سرور وب خود از فایل Robots.txt استفاده نمایید و سعی کنید فایل Robots.txt شما بروز باشد. مدیریت کراولینگ وب سایت با استفاده از فایل Robots.txt کار ساده ای است و آموختن آن زمان چندانی از شما نمی گیرد. شما می توانید با استفاده از ابزار Robots.txt testing tool میزان شمولیت یا کامل بودن فایل Robots.txt خود را مورد بررسی قرار دهید.

برای کمک به گوگل برای یافتن سایت خود می توانید کارهای زیر را هم انجام دهید:
Οثبت سایت خود در گوگل (http://www.google.com/submityourcontent/)
Οایجاد یک نقشه سایت در کنسول جستجوی گوگل. گوگل نقشه سایت شما را برای کسب اطلاعات درباره ساختار وب سایت شما استفاده می نماید.

به گوگل کمک کنید مطالب شما را درک نماید
Οمحتوای وب سایت خود را کاملا واضح و روشن بیان کنید.

Οکلماتی که کاربران در اینترنت جستجو می کنند را پیدا کرده و سعی کنید محتوایی مرتبط با آن کلمات تولید کنید و کلمات کلیدی و عباراتی که فکر می کنید کاربران آن ها را جستجو می کنند در مقالات خود بگنجانید. البته لازم به ذکر است که در به کار بردن کلمات کلیدی افراط نکنید، چرا که تاثیر منفی روی سایت شما خواهد داشت.

Οدر نظر داشته باشید المان های تگ عنوان و تخصیص Alt وب سایت شما صحیح و واضح هستند و توضیح خوبی از موضوع مورد نظر شما ارائه می دهند.

Οسعی کنید به جای استفاده از تصاویر برای نمایش نام ها، گروه بندی ها و یا مطلب مهم که در آنها متن وجود دارد از متن استفاده کنید و یا اگر مجبور به استفاده از تصاویر هستید برای تصاویر خود تخصیص alt مناسبی ایجاد کنید که در آن توضیح هرچند مختصر اما مناسبی درباره موضوع مورد نظر شما داده شده باشد.Οبه گونه ای وب سایت خود را طراحی نمایید که صفحات وب سایت شما سلسله مراتبی منطقی و درستی داشته باشند.

Οبرای آنکه به گوگل کمک کنید که محتوای وب سایت شما را به خوبی متوجه شود تمام آنچه که در رتبه بندی وب سایت شما می تواند تاثیر گذار باشد و به رندر شدن صفحات وب سایت شما کمک کند را در دسترس کراولرها قرار دهید. برای مثال فایل های CSS و جاوا اسکریپت خود را که برای درک بهتر صفحه می توانند به کراولر ها کمک کنند در دسترس آنها قرار دهید.
 
سیستم ایندکس گذاری گوگل یک صفحه را همان گونه که یک کاربر آن را می بیند، رندر می کند، یعنی تمامی تصاویر، CSS ها و فایل های جاوا اسکریپت را مورد بررسی قرار می دهد.

 برای آنکه بفهمید کدام قسمت از صفحات وب سایت شما در دسترس کراولر های گوگل نیست و همچنین برای برطرف کردن مشکلات فایل های Robots.txt از Blocked resource report در کنسول جستجوی گوگل و ابزارهای Fetch as Google و Robots.txt tester استفاده نمایید.

Οمحتواهای مهم را در صفحات وب سایت خود به صورت پیش فرض Visible کنید. پیمایش گرهای گوگل می توانند به راحتی محتواهای HTML مخفی شده در المان های ناوبری سایتتان از جمله زبانه ها و نوارهای گسترشی را پیمایش کند، با این حال گوگل فرض می کند که این محتواها از دسترس کاربران دور هستند و اعتقاد دارد که شما باید اطلاعات مهم سایتتان را به صورت پیش فرض در دسترس کاربران قرار دهید.

Οاز ویژگی rel=”nofollow” برای آگهی های تبلیغاتی در وب سایتتان استفاده کنید تا این آگهی های تبلیغاتی رتبه بندی های وب سایت شما توسط موتورهای جستجوگر را تحت تاثیر قرار ندهند.Οلینک های داخلی و خارجی وب سایت خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که شکسته ای ندارید. شما می توانید برای بررسی اینکه لینک های وب سایت شما به صفحات فعال اشاره می کنند یا خیر از ابزار valid HTML استفاده نمایید.


Οزمان بارگذاری صفحات وب سایت خود را بهینه سازی نمایید و تا جایی که می توانید زمان بارگذاری صفحات خود را کمتر کنید، زیرا کاربران به صفحاتی که سریع تر بارگذاری می گردند علاقه بیشتری دارند. برای بررسی سرعت بارگذاری صفحات وب سایت خود از ابزارهایی مثل PageSpped Insights و Webpagetest.org استفاده کنید.

Οصفحات وب سایت خود را ریسپانسیو کنید. کاربران ممکن است با تلفن های همراه یا تبلت در اینترنت جستجو کنند.
صفحات خود را طوری طراحی کنید که با این دستگاه ها سازگاری داشته باشد و کاربران موبایلی مجبور نباشند که در صفحه وب سایت شما دائما Zoom in و یا Zoom Out کنند.


 برای بررسی ریسپانسیو بودن صفحات وب سایتتان می توانید از Mobile Friendly testing tools یا ابزارهای بررسی موبایل فرندلی بودن صفحات، استفاده کنید.
.

خواندن 2008 دفعه