شنبه, 16 ارديبهشت 1396 ساعت 12:18

حذف شدن پیج رنک گوگل

قبل از اینکه بخواهیم در مورد حذف پیج رنک گوگل توضیح دهیم توضیحی در مورد پیج رنک گوگل می دهیم

پیج رنک چیست؟
پیج رنک (Page Rank) که با عنوان PR نیز شناخته میشود یک معیار نشان دهنده رتبه سایت (سئو سایت) است که به صورت عددی بین ۰ تا ۱۰ می‌بینیم و گوگل به وسیله آن صفحات را مرتب می‌کند. در واقع هر چه Page Rank بالاتر، یعنی به عدد 10 نزدیک تر باشد در نتایج جستجوی گوگل در جای بهتر قرار دارید.
پیج رنک بسته به پیشرفت سایت، آمار بازدید، وجود لینک سایت شما در سایت ها و سابقه فعالیت سایت شما، گاهی چند ماه یکبار و گاهی سالانه تغییر می یافت.
هدف گوگل از ایجاد پیج رنک:
1 - ایجاد رقابت سالم بین وب مستر ها و بالا بردن کیفیت وب سایتها، یعنی همان سئو سایت و بهینه سازی سایت خود
2 - بالا بردن اعتبار موتور جستجوی گوگل نزد کاربران که برای یافتن مطالب مورد نظرخود از گوگل استفاده می کنند
و این کار تنها با  نمایش سایت های معتبر و با کیفیت با سئو سایت به کاربران امکان پذیر می باشد.

علت حذف پیج رنک:
همانطور که در بالا گفته شد گوگل در جهت کسب اعتبار بالاتر نزد کاربران دائم در حال عوض کردن الگوریتم رتبه بندی سایت ها می باشد که این کار باعث جلوگیری از سوء استفاده برخی از وب مستر ها و مدیران سایت می شود.
متاسفانه بعضی از وب مستر ها برای دریافت پیج رنک بالاتر اقدام به خرید بک لینک به تعداد بالا از سایت های پیج رنک بالا می کردند و همچنین برخی از سایت های رنک بالا اقدام به فروش بک لینک میکردند
بنابراین گوگل تصمیم گرفت با اپدیت نکردن پیج رنک این روش های تقلب را بی اثر کند و با حذف پیج رنک و یا قابل مشاهده نبودن برای کاربران از سواستفاده افراد جلوگیری نماید

نتیجه گیری:
در الگوریتم های جدید گوگل به کیفیت محتوا بیشتر اهمیت داده شده است و البته بعضی از روشهای الگوریتم های قبلی (مانند درج بک لینک در سایت های رتبه بالا-  تکرار کلمات کلیدی و bold  کردن آن و .....)در صورت استفاده صحیح  درکنار بروزرسانی مطالب با کیفیت در سایت در جهت کسب رتبه بهتر تاثیر دارد. 
گوگل از ابتدا تا کنون تلاش کرده است که به سایت هایی که بدون تقلب برای ارتقاء سایت خود تلاش کرده اند رتبه مناسب دهد و در نتایج جستجو بیشتر نمایش داده شود، اگر در بروز رسانی سایت خود از روشهای سیاه استفاده نکرده باشید با تغییرات الگوریتم های گوگل آسیبی نخواهید دید و جایگاه خود را از دست نمیدهید. اما اگر سایت خود را بر پایه روش های سیاه بنیان گذاری کنید شاید موفقیت موقت بدست آورید اما خیلی زود آن را از دست خواهید داد. پس اگر تا امروز از روش های غیر معمول استفاده میکردید این روش ها را رها کنید و سعی کنید سایت خود را به روشهای اصولی و تکنیکی رشد دهید.

 

خواندن 1953 دفعه