پنج شنبه, 14 ارديبهشت 1396 ساعت 12:44

سئو سایت

سئو سایت برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو (بهينه‌سازی موتور جستجو) به معنای فريب موتور‌های جستجو با روش‌های نادرست نيست. آن‌ها برای کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوی طبيعی با هدف رسيدن به رتبه‌بندی بالا، ايجاد شده‌اند.

عوامل مهم سئو سایت داخلی عبارتند از: نحوه طراحی سایت (شامل نحوه طراحی قالب،کد نویسی، سرعت لود شدن، ساختار صفحات، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحه و...) و محتوای سایت. بنابراین هیچ متخصص سئوی سایتی نمی تواند به تنهایی باعث بهبود وضعیت سایت شما شود و شما علاوه بر اینکه باید یک سایت مناسب و بهینه سازی شده برای گوگل داشته باشید نیاز دارید که محتوای مناسب نیز در سایت خود تولید کنید (مطابق با استانداردهای گوگل).


انتخاب دامنه مناسب برای بهینه سازی سایت
در ابتدا ما فرض میکنیم که شما هنوز سایت را راه اندازی نکرده اید شما از همین الان باید سئو سایت را شروع کنید اسم یا دامنه ای که برای سایت تان انتخاب میکنید میتواند در سئو سایت و نتایج جستجو ها بسیار موثر باشد زیرا موتور های جستجو مانند گوگل دامنه سایت را ترجمه میکنند و باید دقت کنید که دامنه ای که انتخاب میکنید به موضوع سایت نزدیک باشد و در عین حال کوتاه و مختصر و تلفظ آن آسان باشد طوری که برای کاربران تان حفظ کردن آن آسان باشد این موضوع شاید به بهینه سازی مربوط نباشد اما نکته بسیار مهمی بود.

سئو قالب 
سئو قالب و متا تگ ها, این بخش خیلی مهم است و تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت دارد و باید مطمئن شوید که قالب شما از متا تگ های کلمات کلیدی و توضیحات برخوردار باشد البته متا تگ های دیگری هم و جود دارد اما این دو مهم تر هستند کلماتی که در عنوان سایت استفاده میکنید باید مختصر باشند و دقیقا گویای موضوع سایت شما باشند.

بسته به اينکه چگونه کلمات کليدی در بهينه سازی مورد استفاده قرار ميی گيرند، سئو سایت هفته‌ها يا ماه‌ها طول می کشد تا به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌سازی جستجو به سرعت ديده نشود ولی در دراز مدت مزايای سئو سایت باعث افزايش رتبه‌بندی سايت و افزايش بازديدکنندگان است.

خواندن 2122 دفعه