پنج شنبه, 14 دی 1396 ساعت 10:37

سئو سایت جوملا

طراحی سایت عموما به دو صورت انجام می شود. طراحی سایت با CMS های آماده مانند جوملا و وردپرس و دروپال و طراحی سایت با زبان های برنامه نویسی مانند PHP .

چنانچه از سی ام اس های آماده استفاده میکنید قبل از هر چیزی باید در انتخاب قالب سایت خود دقت و ظرافت بسیاری خرج کنید.
قالبی که از گرافیک زیبایی برخوردار است اما از نظر سئو مشکل دارد، و مانع بالا رفتن رتبه سایت و در ادامه کلمات کلیدی شماست، ارزش چندانی ندارد. چه بسا افرادی که از قالبهای رایگان یا ارزان استفاده می کنند و چندین ماه زمان و هزینه صرف تولید محتوا و خرید بک لینک و سئو سایت خود می کنند. اما خانه از پایبست ویران است و قسمت اصلی کار، یعنی قالب وب سایت مشکل دارد و هزینه کردن برای سئو سایت در این مرحله آب در هاون کوبیدن است.
از طرفی امروزه مشاهده میکنیم که سایتهای با گرافیک بسیار زیبا دارای مخاطبان زیادی هستند. پس گرافیک و قالب بهینه در کنار هم جوابگوی طراحی سایت دلخواه ما خواهند شد. ما در تیم پشتیبان وب تعدادی قالب سئو و بهینه شده آماده کرده ایم که می توانید با مراجعه به قسمت فروش سایت های آماده این قالب ها را مشاهده کنید.
با ما همراه باشید تا با هم نکاتی که برای بهبود سئو سایت جوملا مفید و موثر است را بررسی کنیم.
همانطور که گفتیم برای سئو سایت جوملا در وهله اول داشتن یک قالب خوب جوملا و در ادامه robots.txt، نقشه سایت و آدرس های بهینه شده صفحات از مهمترین معیارها جهت بهینه سازی موتورهای جستجو است.
قرار گرفتن در نتایج اول موتور جستجوی گوگل به این معناست که کاربران و بازدیدکنندگان زیادی از سمت موتورهای جستجو به سمت وب سایت شما هدایت می شوند. این آرزوی هر صاحب کسب و کاری است که با سئو سایت خود بتواند بازدیدکنندگان زیادی را به سمت وب سایت خود هدایت نماید. در ادامه تعدادی از مهمترین معیارهای سئو سایت جوملا را با هم مرور میکنیم:

1- فعال کردن آدرس های بهینه شده جهت موتورهای جستجو
در سئو سایت جوملا یکی از مهمترین معیارها این است که آدرس صفحات خوانا و قابل درک برای موتورهای جستجو باشد. آدرس های بهینه شده توسط موتورهای جستجو ایندکس می شوند پس واضح است که سئو سایت شما با آدرسی مشابه آدرس زیر مسلما با سرعت پایینی ارتقا می یابدو یا اصلا ارتقا نمی یابد:

http://www.poshtibanweb.net/index.php?option=com_view=item&id=124

با تغییر آدرس بالا جهت خوانایی و کوتاه کردن آن و استفاده از کلمات کلیدی می توانید به بهبود سایت کمک کنید همانند آدرس زیر:

http://www.poshtibanweb.net/blogs/seo-tips

در تنظیمات جوملا بررسی کنید که دو گزینه Search Engine Friendly URLS و Use URL rewriting فعال باشند، مانند شکل زیر:

تنظیمات سئو جوملا
برای انجام برخی تغییرات در هسته بهینه سازی جوملا پیشنهاد می کنم از کامپوننت های بهینه سازی مثل sh404SEF استفاده کنید. این کامپوننت آدرس های بهینه شده برای شما ایجاد نمی کند ولی درخواست هایی که باعث تولید خطاهای 404 می شود را نمایش دهد که شما براحتی متوجه این لینک های شکسته می شوید و می توانید این موارد را سریع برطرف کنید. این کامپوننت نه تنها در سئو سایت جوملا موثر است بلکه این قابلیت را فراهم می کند که آدرس های قدیمی را براحتی بتوانید به آدرس های جدید تبدیل کنید.

2- نصب یک نقشه سایت خوب جهت ارسال به گوگل وبمستر تولز
یکی از قسمت های مهم سئو سایت جوملا ایجاد یک فایل نقشه سایت جهت اطمینان از اینکه گوگل صفحات وب سایت شما را در فرایند Crawling براحتی تشخیص و آنها را ایندکس نماید.
Xmap یک افزونه برای جوملا است که براحتی نصب شده و می تواند نقشه سایت به هر ترتیبی که مد نظرتان باشد را ایجاد نماید. Xmap دارای قابلیت های زیادی است و بعد از اینکه نقشه سایت را برای شما ایجاد نمود براحتی می توانید آن را به ابزار گوگل وبمستر تولز معرفی نمایید.

3- بهبود عنوان صفحات و متا تگ توضیحات
یکی دیگر از مهمترین فعالیت ها برای سئو سایت جوملا بهینه سازی عنوان و متا تگ توضیحات مربوط به هر صفحه است. حداکثر طول عنوان هر صفحه 60 کارکتر و حداکثر طول متا تگ توضیحات 160 کاراکتر می تواند باشد. جهت مطالعه بیشتر در رابطه با عنوان صفحات و متاتگ توضیحات می توانید به مقاله متاتگ توضیحات و سئو سایت مراجعه کنید.

4- بهینه سازی تگ های تصاویر و فایل robots.txt
سعی کنید برچسب alt را برای تمامی تصاویر وب سایتتان درج کنید و حداکثر یک کلمه کلیدی در آن استفاده کنید. برچسب alt در واقع یک متن جایگزین برای تصاویر است که هنگامی که به هر دلیلی تصویر در صفحات بارگذاری نشد، این متن نمایش داده می شود. موتورهای جستجو نیز از متن این برچسب جهت ایندکس کردن تصاویر استفاده می کنند.
فایل robots.txt باید بدرستی تنظیم شود و آدرس هایی که می خواهیم موتورهای جستجو به آنها دسترسی نداشته باشند بدقت تنظیم شوند و دقت کافی داشته باشیم که در این فایل موتورهای جستجو به مسیر تصاویر موجود در سایت دسترسی داشته باشند در غیر اینصورت در سئو سایت جوملا شما تاثیرات منفی ایجاد خواهد شد.

5- استفاده از پلاگین های بهینه سازی برای سئو سایت جوملا
استفاده از پلاگین های بهینه سازی راهی است که شما مطمئن شوید مطالبی که در وب سایت قرار داده شده است برای موتورهای جستجو بهینه است یا خیر. جهت سئو سایت جوملا پلاگین های زیادی وجود دارد که برخی از مهمترین آنها sh404SEF و Xmap می هستند که در قسمت بالا به آنها اشاره شده است. دیگر پلاگین های مهم جوملا عبارتند از:
SEOSimple
Byebyegenerator
SEO-Generator
Zoo for JoomSEF

خواندن 2173 دفعه