پنج شنبه, 30 شهریور 1396 ساعت 11:12

ساختار URL و سئو

ساختار آدرس برای مطلب شما در سایت برای سئو ارزش بسیاری دارد. چون موتور جستجو, URL ها را در بخش نتیجه نشان می دهد پس امکان کلیک خوردن و دیده شدن بالایی دارد. URL ها در آدرس بار مرورگر نشان داده می شوند و اگرچه برای موتور جستجو تاثیر ندارد ولی URL با ساختار و طراحی ضعیف می تواند نتیجه ی منفی بدهد.

خودتان را به جای کاربر بگذارید و به URL تان نگاه کنید. اگر به راحتی توانستید محتوای صفحه تان را آن طور که انتظار می رود پیش بینی کنید پس URL تان به خوبی تشریح شده. نیازی نیست همه جزئیات را در URL تان بنویسید و یک ایده ی کلی کافی است.

هرچه URL کوتاه تر بهتر
اگرچه یک URL با تشریح کامل مهم است ولی کوتاه کردن طول آن می تواند کپی و پیست کردن آنها را (درون ایمیل ها , وبلاگ ها , پیغام های متنی و غیره) راحت تر کرده و همچنین در نتایج جستجو کامل دیده می شود. به کار بردن کلیدواژه ها مهم است, ولی زیاد از حد خطرناک است.

بهترین URL آن است که به راحتی خوانده شود و بدون پارامتر , اعداد و علامت باشد. برای جدا کردن لغات از خط ربط (-) استفاده کنید. تمام برنامه های وب نمی توانند دقیقا جداکننده هایی از قبیل (_) , (+) یا (%۲۰) را تفسیر کنند , پس به جای آنها از خط ربط (-) برای جدا کردن لغت ها در URL ها استفاده کنید مثل: http://www.poshtibanweb.net/weblog-seo-factor

اگه صفحه تان واژه یا عبارت خاصی را هدف گرفته است پس مطمئن شوید URL تان آنها را شامل می شود. البته برای مقاصد سئو , در تایپ کردن چندین کلیدواژه زیاده روی نکنید، چون باعث می شود کاربرد URL کم شود و فیلترهای اسپم فعال شوند.


l

خواندن 2065 دفعه