پنج شنبه, 14 ارديبهشت 1396 ساعت 12:11

طراحی سایت محبوب برای موتور های جستجو

سئو سايت, بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو اقدامی ست که برای بهبود ارتقا دید یک وب سایت یا صفحه وب از نظر موتور های جستجوگر  لازم و ضروری است،در کل وب‌سایت هایی که دارای بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحهٔ نتایج موتورهای جستجو باشند، بازدیدکنندهٔ بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آورند.

تاریخچه ای که می توان در این خصوص بیان کرد، این است که: علم سئو سايت در اواسط دهه ۱۹۹۰ توسط مدیران سایتهای بزرگ شروع شد. در ابتدا همه وب مسترها می بایست تمام صفحات خود را برای آمدن خزنده ها به سایتشان ثبت می کردند تا در نهایت صفحات آنها در نتایج جستجو به نمایش گذاشته می شد.

درادامه نکاتی راارائه می دهیم که بتوانید سایت خود را برای موتور های جستجوگر (گوگل ،یاهو ،بینگ...)بهینه کنید:

1- یک دامنه مناسب که با موضوع سایت شما ارتباط دارد انتخاب کنید.
گوگل می تواند نام دامنه شما را ترجمه کند  و فهم کاملی از ارتباط کلید واژه های شما در سایت با نام دامنه استفاده شده داشته باشد، در نتیجه لزومی ندارد Url های استفاده شده در سایت انگلیسی باشد، شما می توانید از Url هایی به زبان فارسی و استفاده کلمات کلیدی متناسب در متن مربوط به آن استفاده کنید.

 2- از سیستم مدیریت محتوا قدرتمند و استاندارد استفاده کنید.
این سیستم ها به شما کمک می کنند با نصب افزونه های قدرتمند برای سئو، سایت خود را ساده تر بهینه سازید. وردپرس، جوملا و دروپال از جمله سیستم های های مدیریت محتوای است که در طراحی وب سایت افزونه(Plugins) های زیادی برای سئو سايت و بهینه سازی سايت برای موتورهای جستجو دارند.

3- طراحی سایت حرفه ای و قدرتمند
موتور های جستجوگر به سمت سایت های حرفه ای جذب می شوند. به طور مثال سایت هایی که در طراحی سایت زبان برنامه نویسی به روز تری دارند. مثلا استفاده از CSS3 و HTML 5 در طراحی سایت  را به گونه ای انجام دهید که استفاده از سایت برای کاربر و موتور های جستجوگر راحت و ساده باشد یعنی کاربر به راحتی به مطلب مورد نظرش در سایت دسترسی داشته باشد. در رابطه با موتورهای جستجو هم میتوان این مثال را زد که اگر عکسی در وب سایت خود درج می نمایید حتما توضیحات مناسبی در کد HTML آن عکس قرار دهید تا موتور های جستجوگر ساده تر بتوانند عکس ها را دسته بندی و پیدا کنند.

4-استفاده از محتوایی مناسب و مفید
منظور از محتوای مناسب مطالبی است که مربوط به موضوع سایت شماست و برای کاربر نیز مفید است. زیرا موتور های جستجوگر متوجه این موضوع می شوند که مطلب تولید شده فقط برای تایید آن ها تولید شده است. بهتر است از بروزرسانی های طولانی پرهیز نموده و سایت خود را به طور منظم و مداوم بروز نگه دارید.

5-استفاده  از کلمات کلیدی و عنوان های مرتبط و مناسب
موتور های جستجو اندازه کلمات را تشخیص می دهند و به کلمات با فونت بزرگتر نسبت به بقیه متن اهمیت بیشتری می دهند. فونت کلمات کلیدی خود را بزرگتر کنید، برای کلمات کلیدی خود از فرمت متفاوت استفاده کنید.برای اینکه کلمات کلیدی خود را متفاوت از بقیه نمایش دهید از تگ های <strong> و <em> استفاده کنید موتور های جستجو می توانند این تگ ها را بخوانند و بفهمند که کلماتی که با این تگ ها مشخص شده اند مهمتر از بقیه متن هستند.

6-یک نقشه سایت یا sitemap بسازید.
موتور های جستجو نقشه سایت شما را در اولویت قرار می دهند. این کار مستقیماً رانکینگ وب سایت شما در موتور های جستجو را بالا نمی برد اما برای پیدا کردن لینک ها در وب سایت شما کمک می کند.

7-و در نهایت وب سایت خود را به موتور های جستجوگر معرفی کنید.

 

خواندن 1993 دفعه