سه شنبه, 20 تیر 1396 ساعت 10:09

محتوای مناسب و تاثیر آن در سئو

بدون هیچ تردیدی مهمترین عامل در سئو، قرار دادن محتوای ارزشمند برای کاربران است. اگر شما محتوای ارزشمند برای کاربران نداشته باشید، شک نکنید با هیچ ترفندی نمی توان به صورت پایدار، رتبه ی سایت شما را در موتور های جستجو، ارتقا داد. این را به خاطر داشته باشید که اگر کیفیت متن در سایت شما بالا باشد، شما هشتاد درصد راه موفقیت در سئو را طی کرده اید.
در ادامه به بررسی نکاتی در رابطه با قرار دادن محتوای مناسب در سایت، می پردازیم :
سایت تان را زنده کنید و زنده نگه دارید. مطالب سایت شما باید بروز باشد و مدام در حال بروز رسانی محتوای سایت خود باشید، این کار بازدید کنندگان سایت تان را به کاربر سایت تان تبدیل می کند.
شما به عنوان یک مدیر سایت باید اعتبار خود را مدیریت کنید، به عنوان مثال اگر به دلیل مشغله ی زیاد شش ماه به سایت تان سر نزنید و مطلبی درون سایت خود منتشر نکنید، قطعاً کاربران خود را از دست خواهید داد و اگر کاربران تان کاهش پیدا کند، موتور های جستجو از سایت شما دلگیر می شوند.

امکانات سایت تان را مطابق با میل کاربر تولید کنید. به عنوان مثال اگر بیش از هفتاد درصد کاربران از شما تقاضا دارند که بخش آخرین اخبار را در سایت تان اضافه کنید، قطعاً باید این کار را انجام بدهید.
کاری کنید که مطالب تان را کپی کنند. اگر فردی یک مطلب از سایت شما کپی کند و آن را با ذکر منبع درون سایت خود قرار دهد، اعتبار سایت شما به شدت نزد موتور های جستجو بالا می رود.
آیتم هایی را که فکر می کنید برای کاربران جذاب هست را به سایت تان اضافه کنید. به عنوان مثال برای من سایت هایی جذاب هستند که بخش کاربران آنلاین و آمار بازدیدکنندگان را درون سایت خود قرار داده باشند.(مطابق تصویر زیر).


در سایت خود حتماً لینک هایی را برای به اشتراک گذاری مطالب تان قرار دهید. مانند تصویر زیر:


یه پیشنهاد: موضوع وب سایت شما هرچه که هست، لطفاً در آن مطالب علمی و آموزشی قرار دهید. دلیل این امر را بگذارید با ذکر یک مثال برای شما بیان کنم : تصور کنید یک روز برای خرید لباس به یک مغازه می روید و مغازه دار بدون این که حرفی با ما بزند لباس مورد پسند شما را به شما نشان دهد، حالا فرض کنید اگر با یک مغازه دار حرفه ای روبرو شوید و در برخورد اول به شما مشاوره های ارزشمندی را ارائه کند، در این صورت شما چه حسی دارید؟ قطعاً حس خوبی پیدا می کنید. در سایت هم به همین صورت است حتی اگر موضوع وب سایت شما آموزش نیست شما می توانید با ارائه ی اطلاعات ارزشمند از محصولات خود، کاربران را مجذوب سایت تان کنید. هر مطلبی که درون سایت خود قرار می دهید باید دارای تاریخ انتشار، نام نویسنده، نوع مطلب، سرفصل و هدینگ شماره ی یک (H1) باشد.

یک پیشنهاد دیگر : در سایت خود حتماً بخش پرسش و پاسخ را قرار دهید. مثل عکس زیر:


در سایت خود بخشی را به طراحی تقویم سایت اختصاص دهید، این کار به سئو سایت شما کمک زیادی می کند.
در شبکه های اجتماعی فعال باشید و مطالب وب سایت تان را در آن های به اشتراک بگذارید، این کار به طرز عجیبی در سئو سایت شما تاثیر می گذارد.
متن موجود در منو های سایت تان را هوشمندانه انتخاب کنید. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا استانداردی برای متون موجود در منو ها وجود دارد؟ پاسخ این است که هیچ استانداردی برای تعیین متن منوها وجود ندارد. نه تنها متن منو، بلکه هر آن چیزی که درون سایت تان قرار می گیرد را کاربران تان تعیین می کنند. به عنوان مثال اگر کاربران تان اغلب به مقالات رایگان علاقه مند هستند، قطعاً در منوی شما باید این آیتم وجود داشته باشد یا اگر کاربر برایش مهم است که اطلاعاتی درباره ی مدیر سایت داشته باشد، باید در منو صفحه ای تحت عنوان درباره ی ما قرار دهید.(مثل تصویر زیر)

 

تولید محتوا توسط کاربران:
اگر سایت ما به امکانی مجهز باشد که کاربران بتوانند برای سایت ما محتوا تولید کنند، رتبه ی سایت ما به طرز معجزه آسایی افزایش می یابد. به عنوان مثال اگر در سایت قسمتی را قرار دهیم که کاربران نظرات خود را بنویسند، کار ارزشمندی در سایت انجام داده ایم.(مثل تصویر زیر)

 

وجود بخش نظرات در سایت از سه جهت برای ما حائز اهمیت است :
1 .موتور های جستجو به آن نمره ی بالایی را اختصاص می دهند.
2 .این بخش برای کاربران بسیار جذاب است و برخی از بازدید کنندگان، صرفاً به خاطر این که نظرات را بخوانند به سایت ما سر می زنند.
3.اغلب بحث هایی که در قسمت نظرات مطرح می شود، مربوط به موضوع صفحه می باشد و به این معنی است که برای سایت شما محتوایی تولید می شود که شما برای آن هیچ زحمتی نکشیده اید.

خواندن 2131 دفعه