چهارشنبه, 25 مرداد 1396 ساعت 09:05

وب دایرکتوری و سئو سایت

به سایت های مرجعی که سایر وبسایت ها را براساس زمینه فعالیت دسته بندی می کنند وب دایرکتوری می گوییم. ثبت لینک در وب دایرکتوری می تواند به صورت دستی یا اتوماتیک انجام شود.  در حالت اتوماتیک احتمال قرار گرفتن در دسته بندی نامناسب زیاد بوده و ممکن است در وب دایرکتوری نامناسبی سایت خود را ثبت کنید.

ثبت سایت در دایرکتوری هنوز برای سئو مفید است؟
ثبت در وب دایرکتوری روش خوبی برای کسب بک لینک خواهد بود. دایرکتوری های بزرگ و معتبر مانند Yahoo و DMOZ همچنان تاثیر بالایی بر سئو سایت شما خواهند داشت. این بک لینک ها با اهمیت هستند چرا که کسب آنها کار ساده ای نیست و سایت لینک دهنده به شما بازدیدکننده و اعتبار زیادی دارد.

تشخیص کیفیت وب دایرکتوری
قبل از ثبت لینک خود در وب دایرکتوری ها به نکات زیر توجه کنید:

ظاهر مناسب در نگاه اول
گاهی اوقات در یک نگاه می توان به کیفیت مطالب یک سایت پی برد. نحوه نمایش سایت ها و ظاهر سایت می تواند کمک زیادی به شما در انتخاب یک وب دایرکتوری داشته باشد.

 ارتباط موضوعی
بعضی از وب دایرکتوری ها در زمینه مشخصی فعالیت می کنند و از این نظر تاثیر بیشتری بر ارزش بک لینک شما خواهند داشت. سایت های عمومی تر نیز باید دسته بندی مشخصی داشته باشند و سایت شما در دسته مناسبی ثبت شود.

بروزرسانی مستمر
وب دایرکتوری های با ارزش به طور مدوام بروزرسانی می شوند. سایت مورد نظرتان را در روزهای مختلف بازدید کنید و از بروزرسانی مستمر آن مطمئن شوید. توجه به زمان انتشار مطالب در برخی سایت ها نیز میتواند معیار مناسبی برای نحوه بروزرسانی باشد.

لینک نوفالو
ثبت در وب دایرکتوری تنها به منظور بک لینک گرفتن نیست. اگر امکان ثبت لینک خود در یک سایت پربازدید ولی با لینک نوفالو را دارید حتما از آن استفاده کنید. بطور حتم ثبت لینک فالو ارزش بیشتری برای شما خواهد داشت اما سایت هایی که نوفالو نیستند ولی تبلیغات و لینک های خروجی زیادی در صفحات خود قرار داده اند انتخاب مناسبی برای ثبت نخواهند بود چرا که فرق زیادی با نوفالو نخواهند داشت.

حضور در ایندکس گوگل
بعد از ظاهر اولیه سایت شما باید بررسی کنید که سایت مورد نظر در نتایج گوگل ظاهر شود و بعنوان اسپم از نظر گوگل شناخته نشود. برای اینکار با استفاده از عملگر :Site و با قرار دادن آدرس سایت در ادامه آن میتوانید تعداد صفحات ایندکس شده آن در گوگل را مشاهده کنید.

بازبینی و تایید
یکی از معیارهای مهم نظارت و بازبینی بر سایت هایی است که در دایرکتوری ثبت می شوند. اگر امکان ثبت سریع سایت و بدون نظارت در اختیار شما قرار دارد به احتمال زیاد محل مناسبی را برای ثبت لینک خود انتخاب نکرده اید. بررسی سایت های ثبت شده توسط انسان و تصمیم گیری برای تایید یا عدم تایید لینک ها تاثیر بالایی بر حفظ کیفیت دایرکتوری خواهد داشت.

نکته آخر اینکه انتخاب یک وب دایرکتوری میتواند تاثیر مثبت یا منفی بر سئو سایت شما داشته باشد و ربطی به پولی یا رایگان بودن آن نخواهد داشت. قبل از ثبت لینک خود در این سایت ها از کیفیت آن مطمئن شوید.

خواندن 1947 دفعه