چهارشنبه, 24 خرداد 1396 ساعت 11:39

چند فاکتور مهم برای سئو سایت

گجت ها
گجت ها برای شناسایی نحوه نمایش سایت در صفحه نمایش های مختلف طراحی شده اند. امروزه طراحی سایت به صورت رسپانسیو مورد توجه موتور های جستجو قرار گرفته است. بدین معنی که سایت هایی که در صفحه نمایش های مختلف نظیر تبلت، لب تاپ، تلفن های هوشمند و غیره به خوبی نمایش داده می شوند، در مقایسه با سایت های غیر رسپانسیو امتیاز بیشتری میگیرند. در حال حاضر گجت ها به عنوان یک فاکتور اصلی در سئو سایت مطرح هستند.

سرعت بارگذاری سایت
یکی از فاکتور های مهمی که از گذشته تا کنون در امر سئو سایت و طراحی سایت بسیار مورد توجه بوده است، سرعت بارگذاری سایت است. سرعت بارگذاری سایت نباید کند باشد چون کاربر سایت شما را ترک می کند. امروزه در یک موضوع تعداد زیادی سایت وجود دارد، پس کاربر زمان زیادی را برای بارگذاری سایت صبر نمی کند و اگر سرعت لود یک سایت پایین تر از حد استاندارد باشد، سایت را بسته و به سراغ یک وب سایت دیگر می رود. یک راه مناسب برای اندازه گیری سرعت بارگذاری و لود سایت پس از طراحی سایت ، استفاده از سایت GTmetrix است. این سایت سرعت لود را به شما نمایش داده و عواملی را که موجب کاهش سرعت سایت می شوند را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

AMP
بر مبنای این فاکتور، زمانی که وب سایت شما در موبایل باز می شود، فقط متون اجرا می شوند و کاربر راحت تر می تواند در سایت شما جستجو کند. بر مبنای AMP، تصاویر پر حجم و گاهی CSS هایی که سرعت بارگذاری سایت را پایین می آورند، در زمان نمایش سایت در موبایل حذف می شوند. این امر باعث می شود تا لود سایت در گوشی های هوشمند افزایش پیدا کند.

جستجوی صوتی
در جستجوی گفتار به متن تبدیل شده و کاربر به راحتی می تواند بر مبنای آن به جستجو در سایت بپردازد. این فاکتور بیشتر زمانی که کاربر از گوشی تلفن برای جستجو استفاده می کند، کاربردی و مناسب است.

محتوا پادشاه است
تولید محتوای بکر و مرتبط سال ها است که در سئو سایت مهم بوده و اهمیت آن بیشتر نیز شده است. اگرچه کلمات کلیدی نیز دارای اهمیت می باشند اما باید توجه داشته باشید که  ربات های گوگل، کلمات کلیدی را از داخل محتوای سایت شما به دست می آورند. از این رو در تولید محتوای بکر و مرتبط کوشا باشید.

جستجو محلی یا Local Search
جستجو محلی مدتی است که معرفی شده است اما در سال 2017 از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد و به احتمال زیاد اجرایی می شود. سرویس مربوط به این جستجو ، Google My Business نام دارد که توسط شرکت گوگل ارائه شده است.

 

خواندن 2006 دفعه