یکشنبه, 18 تیر 1396 ساعت 14:11

چند نکته مهم و اساسی در سئو سایت

در این جا قصد داریم یکسری نکات را با هم بررسی کنیم که با رعایت آن ها می توانیم رتبه ی وب سایت خود را در موتور های جستجو ارتقا دهیم :

اولین چیزی که باید بدانیم این است که هرچیزی که در وب سایت ما قرار می گیرد در سئو سایت ما موثر است، اعم از : متن ها، عکس ها، فیلم ها و...

اگر کاربر به صفحه ای از سایت ما مراجعه کند که در آن با خطای شماره ی 404 (وقتی در سایت ما لینکی وجود داشته باشد که به هیچ صفحه ای متصل نباشد با این خطا روبرو می شویم) مواجه شود برای سایت ما امتیاز منفی محسوب می شود.

در سایت خود حتماً از عکس ها استفاده کنید و بعد از عکس سعی کنید کلمات مرتبط با موضوع صفحه ی خود را درج کنید، زیرا موتور های جستجو متون بعد از عکس را به عنوان کلمات کلیدی در نظر می گیرد و طبیعتاً در سئو صفحه ی شما تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

در گذشته استفاده از ویدئو کار غیر معقولی به نظر می رسید اما امروزه استفاده نکردن از ویدئو در سایت کار غیر معقولی به نظر می رسد. پس حدالامکان از ویدئو ها استفاده کنید.
مانند عکس ها، متونی که بعد از ویدئو ها قرار می گیرد به عنوان کلمات کلیدی در نظر گرفته می شود. هر چقدر که کاربران از ویدئوی شما بازدید کنند، سئو صفحه ی شما در آن کلمات کلیدی بالا خواهد رفت.

نام عکس ها و ویدئو ها را مرتبط با موضوع صفحه ی خود انتخاب کنید، این کار به بهینه سازی صفحه ی وب سایت شما کمک شایانی می کند.

به هیچ عنوان مطالب کپی در سایت تان منتشر نکنید، حتی با ذکر منبع. موتور های جستجو از این کار متنفرند و رتبه ی سایت شما را به سرعت کاهش می دهند. البته اگر مطلبی را با ذکر منبع کپی کنید، موتور های جستجو با شما کاری ندارند اما همان طور که گفته شد حتی با ذکر منبع هم این کار را نکنید، به دلیل این که شما وقتی مطلبی را از یک سایت کپی می کنید، به این معنی است که به صورت رایگان مطالب رقیب تان را تبلیغ می کنید و این کار برای شما هیچ سودی نخواهد داشت و بهتر است مطالبی که درون سایت تان قرار می دهید از خودتان باشد.

خواندن 2110 دفعه