یکشنبه, 25 تیر 1396 ساعت 11:24

چند نکته کوتاه در رابطه با سئو سایت

ظاهر سایت و تاثیر آن در سئو سایت:
طراحی جلوه های بصری سایت شما یکی از مهمترین عواملی است که کاربران را به سمت سایت شما می آورد، اگر شما ناب ترین مطالب را درون سایت تان قرار دهید اما ظاهر سایت شما نامناسب باشد، بدون هیچ تردیدی کاربر دیگر به سایت شما سر نخواهد زد، بگذارید یک سوال از شما بپرسم: اگر شما به یک رستوران بروید و گارسون بهترین و گران ترین غذا را درون یک تشت بریزد و برای شما بیاورد بهتر است یا این که همان گارسون یک تخم مرغ نیمرو را با ظاهری بسیار زیبا برای شما سرو کند؟ به احتمال زیاد شما هم نیمرو را ترجیح می دهید، پس محتویات سایت ما باید درون یک ظرف بسیار زیبا قرار بگیرد و برای کاربر با احترام فراوان سرو شود.

تنها راز موفقیت در سئو سایت:
حتماً شما هم برد پیت، بازیگر محبوب و خوش چهره ی آمریکایی را می شناسید. او جایگاه بسیار بالایی در حرفه ی خود کسب کرده و همچنین طرفداران بسیار زیادی هم دارد.
وب سایت ما باید برای کاربران، مانند برد پیت باشد. جذاب، محبوب و در نهایت جایگاه بالا در موتور های جستجو.

نکته: اگر کاربری به سایت ما سر بزند و زیر پنجاه ثانیه سایت ما را ترک کند، برای وب سایت ما گران تمام می شود و موتور های جستجو آن را نرخ فرار از سایت در نظر می گیرند. ما باید تمام تلاشمان را بکنیم که کاربران را بیش از پنجاه ثانیه در سایتمان نگه داریم. در صورتی که کاربران ما بالای دو دقیقه در سایت ما بمانند، می توانیم رتبه ی خوبی را در موتور های جستجو کسب کنیم.

اشتباه متداول سئوکاران قدیمی:
یکی از اشتباهات رایجی که قبلاً سئو کارها انجام می دادند این بود که با استفاده از ترفند های خاص می خواستند رتبه سایت خود را در موتور های جستجو ارتقا بدهند، به عنوان مثال: متن های غیر مرتبط و زیادی را درون سایت خود قرار می دادند و رنگ آنها را همرنگ پس زمینه ی سایت می کردند که دیده نشود و با این ترفند های ساده موتور های جستجو را فریب می دادند اما امروزه الگوریتم های موتور های جستجو خیلی پیشرفت کرده به طوری که اگر ما در سایتمان از ترفند های نا متعارف استفاده کنیم و موتور های جستجو را فریب بدهیم، خیلی زود ربات ها وب سایت ما را شناسایی می کنند و دامین ما را به لیست سیاه هدایت می کنند.
تنها راز سئو، راضی نگه داشتن کاربران است، شما اگر سایتی داشته باشید که کاربران از آن رضایت کافی داشته باشند، مطمئن باشید موتور های جستجو هم از شما حمایت خواهند کرد و به سایت شما رتبه ی خوبی را اختصاص می دهند.

ما به عنوان یک سئوکار حرفه ای باید به این نکته توجه داشته باشیم که سئو یک کار بلند مدت است که یک سود بلند مدتی هم برای ما به همراه خواهد داشت بنابراین باید مثل لاک پشت صبوری کنیم تا در نهایت مزد زحماتمان را دریافت کنیم و اینکه فراموش نکنیم شاید اغلب رقبای ما مثل خرگوش باشند در این صورت ما با کمی تلاش می توانیم پیشرفت چشم گیری را نسبت به آن ها داشته باشیم.

خواندن 2064 دفعه